Odnajdź w sobie dziecko..

Do napisania tego posta, zainspirowała mnie moja dobra znajoma. Pisząc o wnętrzach, bo na tym się skupiam, nie stawiam siebie w roli eksperta, raczej staram się inspirować i dodać coś od siebie. Ten temat, jest dla mnie wyzwaniem, ponieważ, po pierwsze nie posiadam dzieci, po drugie nie aranżowałam nigdy pokoju dziecięcego, a co za tym idzie, piszę jako laik. Postanowiłam przysiąść nad tym i podjąć wyzwanie 🙂 A że zaczął się rok szkolny, to dobra pora by coś o tym powiedzieć.

Pokój dziecka, tak jak każde inne wnętrze wymaga zastanowienia się i odpowiedniego podejścia. Początkowo nie wiedziałam jak to ugryźć i o czym pisać. Postanowiłam podejść do tego, jak do zaaranżowania pokoju, swojego wewnętrznego dziecka 🙂 Skupię się na kilku punktach, które być może, w jakiś sposób pomogą i Tobie.

  • Tło

Aranżując wnętrze, zaczynamy od tła, czyli od największych powierzchni, ścian i podłogi. Zastanów się jakie kolory lubi twoje dziecko, dobrze jest główne elementy stałe, pozostawić neutralne, a poprzez elementy zmienne, czyli dekoracje, wyposażenie i detale, wprowadzić trochę szaleństwa, nadać końcowy wydźwięk i styl jaki odpowiada osobowości i upodobaniom twojego dziecka. Jest to dobre rozwiązanie, ze względu na łatwe wprowadzenie zmian. Jeśli jednak, chcesz iść na całość, to szalej dusza, piekła nie ma 🙂 Grunt aby podobało się Tobie i dziecku przede wszystkim.

lecibocian
lecibocian.pl
mieszkaniezpomyslem
mieszkaniezpomyslem.pl
mieszkaniezpomyslem2
mieszkaniezpomyslem.pl
urzadzamy
urzadzamy.pl
urzadzamy2
urzadzamy.pl

Neutralnie nie musi oznaczać nudno, gładkie ściany można ozdabiać własnoręcznie namalowanymi wzorami, obrazami, naklejkami czy też ciekawą tapetą. Uzdolnieni artystycznie sami mogą stworzyć piękny rysunek naścienny 🙂

  • Funkcja

Gdy już mamy pomysł na tło, należy pomyśleć nad funkcjonalnością. Dobrze jest zapewnić, miejsce do odpoczynku-spania, kącik do pracy-odrabiania lekcji, kącik zabaw, oraz miejsce do przechowywania. Ze względu na to, iż jestem plastyczką, uważam, że dzieci powinny mieć miejsce, do twórczego wyrażania siebie. Zadbaj o takie elementy jak np. tablica korkowa, ściana lub jej część, pomalowana farbą tablicową, lub tablica wolnostojąca do rysowania, wtedy, odchodzi nam stres, związany z myciem ścian 😀 Zachęcam też, do wybierania farb odpornych na zmywanie, a nawet szorowanie, by zamiast rwać włosy z głowy, cieszyć się rozwojem twórczym twojego dziecka.

2b1be10ab4a744d55cac5d0569cae102
Pinterest

Takie kolorowe półeczki łatwo wykonać samemu 🙂

czasnawnetrze
czasnawnetrze.pl

Sztaluga to przedmiot, o którym wciąż skrycie marzę 🙂

dom.wp
Pinterest
kikimora
kikimora.pl
tchibo
tchibo.pl

Taka farba tablicowa, daje mnóstwo twórczych możliwości. Pokój codziennie może wyglądać inaczej.

twojediy
twojediy.pl
  • Wyposażenie

No dobrze, mamy plan co gdzie ma stać, to czas na dobór mebli i dekoracji. Tu możemy puścić wodze fantazji. Dekorowanie detalami jest zawsze bardziej oszczędne i mniej boli gdy chcemy coś zmienić. Część elementów możemy wykonać sami.

3c3e45b2663309338b8141f550c43c46
Pinterest
8c83e2b3e48d36d732acb737dab69e47
Pinterest
b86f4305f3f7c409062712937e73ac79
Pinterest
kikimora2
kikimora.pl
ladiesdesigns
ladiesdesings.pl
ladnydom2
ladnydom.pl
ladyofthehouse
ladyofthehouse.pl
architektnaobcasach.blog
architektnaobcasach.blog.pl

Samemu, możemy ozdobić gładkie, białe meble. Wtedy nawet najnudniejsze i najtańsze, zmienią się w te najbardziej oryginalne.

fabrykaform
fabrykaform.pl

To wszystko zależy od upodobań, osobiście uważam, że zamiast ślepo podążać za modą, lepiej jest słuchać siebie i tworzyć to co nam odpowiada. Dla przykładu weźmy meble z palet, są już niemodne, ale ja je uwielbiam 🙂

0e8144c18c2f9c08f56b14d6dc213939
Pinterest

Dla podążających za trendami, sklejka jest akurat bardzo na czasie i daje mnóstwo możliwości wykorzystania.

Główne meble, możemy pozostawić neutralne tak jak tło (opcja bezpieczniejsza), a np. pościelą, zasłonami czy dywanem wprowadzić kolor, lub możemy zadziałać kompletnie odwrotnie. Na pewno co powinno się znaleźć w pokoju to: łóżko, szafa lub komoda, biurko z krzesłem, półki oraz jakieś kolorowe skrzynki, pudełka lub worki do przetrzymywania zabawek i innych skarbów. Pamiętaj ogranicza Cię wyłącznie wyobraźnia 😉

ladnydom
ladnydom.pl
PL-MA653WWAT1P6DE-1-newproduct
Westwing
PL-MA653WWAT1PKDE-1-newproduct
Westwing
PL-MA911WWAT1SKDE-1-newproduct
Westwing
dobrzemieszkaj
dobrzemieszkaj.pl

Podsumowując, każda aranżacja, a w szczególności pokoju dziecka, powinna być bardziej zabawą. W urządzeniu takiego miejsca, bardzo pomocne są pomysły dzieci, one wiedzą najlepiej, co chciałyby mieć w swoim królestwie 🙂 Mam nadzieję, że udało mi się pomóc choć trochę. Dajcie znać, jak wyglądają pokoje waszych dzieci, skąd czerpiecie inspiracje, podzielcie się swoją wiedzą 🙂 Ja też chętnie się czegoś nauczę.

Zapisz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close