Sztuka weWnętrzna

Follow my blog with Bloglovin

Sztuka była mi bliska od najmłodszych lat. Lubię się otaczać pięknymi przedmiotami, i sama też próbuję tworzyć. Zawsze lubiłam rysować, później malować. Z wykształcenia jestem plastykiem – projektantem, stąd musiał się pojawić tekst o sztuce.

Ten temat, jest bardzo rozległy i można mówić o sztuce, naprawdę bardzo długo. Nie chcąc nikogo zanudzić zbyt długimi wywodami, postaram się ogólnie opowiedzieć co mi w duszy gra, odnośnie sztuki w domu. Klasycznie posługując się, przykładowymi zdjęciami z sieci.

Pojęcie sztuki zawiera w sobie, wiele dziedzin, wątków, a nawet kontrowersji. Dla jednego będzie to rzeźba, dla drugiego tkaniny, jeszcze ktoś inny, uzna za dzieło sztuki, antyczny mebel, przekazywany z pokolenia na pokolenie. Dla każdego, będzie ona czymś innym. Ja kocham malować obrazy lub rysować, w zależności od nastroju. Dlatego dzieła malarskie, są mi najbliższe.

etsy-com
etsy.com
interiorcrisp-blogspot-fr
interiorcrisp.blogspot.fr

Bez względu na rodzaj dzieła sztuki,  jego styl oraz formę, każde zasługuje na uwagę i docenienie. A już w szczególności, jeśli jest to oryginalne rękodzieło, a nie kopia.

architectural-digest
Architectural Digest
myhome
myhome.pl
myhome1
myhome.pl
myhome-pl
myhome.pl

Zmierzając do meritum, pragnę uwrażliwić, że warto swoje wnętrza wzbogacać o sztukę. Decydując się na piękny obraz, ekspresyjną rzeźbę, stare winyle, bądź inny wspaniały okaz kulturalny, nasze wnętrze zyskuje charakter, staje się bardziej osobliwe i wyjątkowe.

behangfabriek-com
behangfabriek.com

Dziełem sztuki, może stać się cała ściana, poprzez zastosowanie, grafiki, fresków, lub fantazyjne ułożenie, płytek naściennych.

inspiracjewmoimmieszkaniu-blogspot-pl
inspiracjewmoimmieszkaniu.blogspot.pl

Tu widzimy coś, w rodzaju obrazu trójwymiarowego. Jest to alternatywa dla klasyki.

kulturawplot-pl
kulturawplot.pl

Ta propozycja jest np. dla rodziców 🙂 Jest to przykład rysunku 2 letniego dziecka, przemieniony na obraz. Oczywiście możemy zachować, oryginalne dzieło, naszej pociechy, a wybrane prace oprawić w kolorowe ramki. 🙂

W złotej ramie, zamiast obrazu, możesz powiesić żywą kompozycję roślinną, jak poniżej. Wygląda tajemniczo i na pewno oryginalnie.

ogrodosfera
Ogrodosfera

Na pewno każdy posiada w sobie, pierwiastek wrażliwości estetycznej. Wydobądź go na światło dzienne i pokaż, co ci w duszy gra.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close