Powracające inspiracje

Mowa rzecz jasna o trendach i modzie, która ma to do siebie, że lubi powracać, inspirując nowymi odsłonami tego co już było. 

Chociaż zawsze uważałam, że prawdziwą rewolucję we wszystkich dziedzinach życia, wprowadził początek XX wieku i obecne wówczas art deco. To gdy mowa o designie, rządzą lata 60-te. Inspiracje tą dekadą i PRL-em, ponieważ Polska odniosła ogromny sukces w dziedzinie designu, nie są niczym nowym dzisiaj. Dzięki wystawom, takim jak np. Festiwal designu w Łodzi, młodsze pokolenie mogło poznać tamten świat oraz zainspirować się nim. Poznać charakterystykę minionej epoki, geometryczne wzory tkanin, proste bryły mebli, wykorzystane nowe materiały, takie jak fornir, czy sklejka. Wielu bowiem kojarzyło się tylko z meblościankami i kryształami oraz ogólną szaro-burością. Dziś już wiemy, że to nieprawda, a dzięki młodym projektantom, możemy cieszyć się na nowo, tym co było.

designalivepl
designalive.pl
inspirujące aranżacje wnętrz.jpg
inspirujacearanzacjewnetrz

Dziś już nawet meblościanki potrafią zachwycić, swoją formą. Trzeba przyznać, że wtedy projekt meblowej zabudowy państwa Kowalskich, był innowacyjny. W PRL-u wszelkie projekty musiały być skompresowane ze względu na niewielkie metraże mieszkań, i musiały pełnić wiele funkcji. Tamten okres nie był łatwy dla ówczesnych twórców, za to zmuszał do ogromnej kreatywności.

regiodompl
regiodom.pl

Innym kultowym tworem, był fotel 366, projektu Chierowskiego, również bardzo modny dziś, czy też projekty Teresy Kruszewskiej, jak np. krzesło muszelka, kolekcja mebli dla dzieci, która rosła razem z nimi, czy też całe projekty mieszkań. Wszystkie te projekty spełniały wymogi kompaktowości, były proste w formie i świetnie współgrają z dzisiejszymi aranżacjami, a co za tym idzie są ponadczasowe.

001a85a062a1c623a1e6bbc2a848b259
Pinterest
bloczyblogpl
bloczyblog.pl
85ea6e2d2d75602bace12cc5b0ccb228
Pinterest
construction2style
construction2style
czterykaty
Cztery Kąty
kmwewnetrzupl
kmwewnetrzu.pl
ladnydompl
ladnydom.pl
monodesignit
monodesign.it
vintageindustrialstylecom
vintageindustrialstyle.com
yestersenpl
yestersen.pl

Długo zbierałam się do napisania tego posta, ale w końcu jest. Piszę tu akurat o konkretnej dekadzie i konkretnym stylu ale warto spojrzeć na to szerzej, bowiem można odnieść się tu do każdego minionego stylu i każdej minionej epoki.

Napisałam o tym, ponieważ lubię inspirować się tym co już było i interpretować z nowym. Warto jest łączyć style i wprowadzać do wnętrz różne elementy. Dodaje to pomieszczeniom autentyczności, smaku i osobliwości, natomiast przedmioty vintage, dodatkowo wprowadzają ducha, dzięki czemu wnętrze ożywa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close