Granat z miętą

Kolor królewski, niezwykle elegancki, skrywający tajemnicę. Dawno zapomniany i niedoceniany we wnętrzach, w tym sezonie powraca w towarzystwie świeżej i energetycznej mięty. O jakim kolorze mowa?

6f45629bf3492596df300b6aed02e1f7
Pinterest
onthesquare sqarespace com
onthesquare.squarespace.com

O granacie rzecz jasna! Granat w modzie powtarza się co sezon, we wnętrzu często traktowany jest po macoszemu. Wolimy wybierać jaśniejsze odcienie niebieskości, bojąc się intensywności i mocy ciemnego koloru – całkiem niepotrzebnie. Głęboki granat, ciemny niebieski lub kolor marynarki wojennej, czyni wnętrze bardziej wytworne, szczególnie gdy obsypiemy go odrobiną złota, wtedy jest prawdziwym królem. W zależności od ilości koloru i dodatków, z którymi go zestawimy, potrafi się dopasować i zejść trochę z tonu. Na poparcie moich słów, spójrzcie sami, jaki efekt można osiągnąć, odświeżając go miętą i dodając złota lub srebra. Taki miks to jeden z trendów tego sezonu.

frenchbydesignblogcom
frenchbydesign.blog.com
instagram
Instagram
wink interiors
Wink Interiors
LunchPailsandLipstick
Lunch Pails and Lipstick
Wordpress com
WordPress.com

Prawda jest taka, że granat jest na tyle wdzięcznym kolorem, że możemy go stosować na okrągło, nie zważając na trendy sezonowe. Pięknie łączy się z pokrewnymi barwami, czyli całą gamą od niebieskości aż po zielenie, w każdej intensywności oraz z kontrastującymi barwami, jak np. żółć czy czerwień. Wszystko zależy od efektu jaki chcemy uzyskać. Jeśli zależy nam na dramatycznym efekcie, bardziej tajemniczym i mrocznym, pozostawmy go bez konkurencji innych barw.

344192e198a367cbc945d244b72f3fed
Pinterest
Bloglivin
Bloglivin’
FrenchByDesign
French By Design

Dodając bieli lub delikatnych pasteli sprawimy, że będzie lżejszy w odbiorze. Natomiast łącząc go z kontrastującymi i energetycznymi żółcieniami, pomarańczami czy czerwieniami, dodamy mu pazura.

9f5d82fdb2f8fb0bcef2f960f148fe57
Pinterest
Bloglivin'
Bloglivin’
fabmood com
fabmood.com
Lobster&Swan
lobsternswan
etsycom
etsy.com
modernchairseu
modernchairs.eu

Warto też sięgać po różne materiały, które mają znaczenie w odbiorze końcowym pomieszczenia. Metale i kamienie, będą w zależności od barwy ochładzały lub ocieplały, drewno zawsze doda przytulności. Podobnie rzecz ma się z deseniami i fakturami, którymi możemy sterować efektem końcowym.

Jak sami widzicie, nie taki granat straszny. 😉 A czy wy lubicie ten kolor, a jeśli tak to w jakim zestawieniu?? Bardzo jestem ciekawa waszego zdania. 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close