Potencjał wysokości

Jako, że dorastałam w centrum Warszawy, miałam okazję zaznajomić się z mieszkaniami, w przedwojennych kamienicach. To co zapadło mi w pamięć, co wyróżniało się w starym budownictwie, to przestrzeń. Mieszkania były różne, większe i mniejsze, ale przeważnie wszystkie były wysokie na prawie 4 m. Taka przestrzeń daje dużo możliwości, a jednym z pomysłów na wykorzystanie tego potencjału, jest antresola.

Wbrew pozorom, antresolę możemy usytuować na różnej wysokości, w zależności od jej przeznaczenia. Nie musi to też być konstrukcja stała, a np. łóżko na wyższym stelażu. Możliwości jest wiele, sami zobaczcie 🙂

02168775934ebea1cafaf8872cdec5b9
Instagram

W tym przypadku, ze względu na świetliki w dachu, sypialnię, na antresoli, można było usytuować pod samym dachem.

designloverco
designlover.co

Tu z kolei, dzięki antresoli, nadbudowanej, nad stelażem łózka, powstało miejsce na domowe biuro.

Loft Mezzanine Scandinavian Minimalist Bedroom, Gray Classic Int
domolubni.pl
Foomi
Foomi

Klimaty bardziej bliższe moim gustom, czyli loft. Widoczny stelaż antresoli i schodów, sklejka i palety 🙂 no i ta piękna podłoga. Marzenie.

Homebook
Homebook
interioroidtop
interioroid.top
Dezeen
Dezeen

Celowo zwracam uwagę, również na schody, ponieważ, te też mogą być przeróżne. W małym pomieszczeniu, sprawdzą się drabinki, lub schody chowane, na przenosnym stelażu albo tzw. schody kacze (takie po których zawsze wchodzimy jedną i tą samą stopą – zdj. powyżej). Jeśli mamy wielkie salony, to mogą być klasyczne proste, kręcone lub bardziej wymyślne. Jak zawsze ogranicza nas wyobraźnia. 😉 Z regałów lub półek na różnych wysokościach, też można stworzyć schody.

ładny dom
Ładny Dom
stildeftericom
stildefteri.com
tinylivingcom
tinyliving.com
Wnętrza ze smakiem
Wnętrza ze smakiem

Kombinacji i wykonań, tak jak widać jest nieograniczona ilość. Antresola może, być niżej, lub wyżej, może być dosłownie łóżkiem, lub tworzyć osobny pokój. Wszystko zależy od koncepcji i możliwości jakie daje nam wnętrze. W dużym będzie inna i w małym jeszcze inna, ale zawsze dzięki niej zyskamy dodatkowe miejsce, co optycznie powiększy pomieszczenie i doda przestrzeni. Dla mnie we wnętrzu właśnie ta przestrzeń jest bezcenna, zwykle przestrzegam przed zagracaniem, sama wolę 15 razy przemyśleć aranżację i poczyniane zakupy, niż zabierać cenne miejsce.

Reklamy

2 myśli na temat “Potencjał wysokości

  1. Świetne wykorzystanie ograniczonej przestrzeni. Tego typu projekty pod względem remontu i ewentualnej przebudowy stanowią nie małe wyzwanie, ale warto bo efekt jest genialny!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s