Inspiracja mozaiką

Jedna z zasad projektowania brzmi: Od ogółu do szczegółu. Czasem jednak zdarza się inaczej. Gdy zobaczyłam tytułową mozaikę, która mieni się jak kałuża zabarwiona benzyną, oniemiałam z zachwytu i cały swój projekt oparłam właśnie na niej. 

MOZAIKA
Mozaika COLOURS ROMILLY 30,5 x 30,5 cm DARK – Wykonana ze szkła i stali, co tworzy ją bardzo wytrzymałą i trwałą.

Pokażę Wam trzy wersje tej samej kuchni, z wykorzystaniem powyższej mozaiki. Wszystkie projekty są różne ale łączą je pewne elementy. Zacznijmy od przekroju kuchni, która ma być tą bardziej szaloną.

Kuchnia w bloku, o niewielkiej powierzchni ok. 5 m2, otwarta jest na salon. Całe mieszkanie jest urządzone w stylu loftu, kuchnia musi więc doń pasować.

  • Petrol Blue

Pierwsza wersja, zawiera w sobie dużo niebieskości. Mozaika jest tu głównym elementem i ona dyktuje warunki. Aby uzyskać spójność, przeniosłam jeden z odcieni mozaiki na górne fronty szafek, które są dodatkowo w wykończeniu błyszczącym. Dolne szafki są w drewnie, tak jak meble w salonie, blat i jego przedłużenie, są natomiast z betonu, aby podbić styl dominujący w mieszkaniu. Do tego dodałam elementy z mosiądzu, i są to uchwyty w formie podkówek, bateria czy też reling nad kuchenką. Sama kuchenka jest też stylizowana. Podłoga z kolei jest taka sama w obu wersjach projektu i są to płytki imitujące również beton, w formie modnych heksagonów.

KUCHNIA.jpg

  • Beton i drewno

Druga wersja, jest nieco spokojniejsza, ale wciąż zachowana w tej samej loftowej tematyce. Mamy tu beton połączony z drewnem oraz czarnym, metalowym obramowaniem. Czarne są też geometryczne tym razem uchwyty szafek, bateria i reling. Blat zastosowałam drewniany. Kuchnia wydaje się bardziej surowa w odbiorze, przez większą ilość betonu, i postarzane drewno, ale posiada zaczepny element wyróżniający, w postaci mieniącej się mozaiki.

KUCHNIA2.jpg

  • All Grey

Ostatnia koncepcja jest najbardziej stonowana. Jedynym szaleństwem jest tu oczywiście mozaika, poza tym całość utrzymana jest w jednej gamie kolorystycznej. Górne półki jak i słupek z zabudowaną lodówką jest szary, dolne zaś pozostały drewniane. Uchwyty zamieniłam na węższe, bardziej subtelne. Blat zastosowałam betonowy, aby nawiązywał do podłogi oraz dominującego stylu.

KUCHNIA3

Jedna kuchnia w trzech kompletnie różnych koncepcjach. Która wersja do Was przemawia bardziej? Czy odważylibyście się na kuchnie z loftowym pazurem? Bardzo jestem ciekawa. 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close